2014 m. gegužės 11 d., sekmadienis

Eurovaistinės bėgimas Panevėžyje: ekraniečiai, asmeninis rekordas ir svečių pergalės

Sekmadienį nuo ryto Panevėžio centras priklausė bėgikams: Senvagėje bei Elektros gatvėje šalia Laisvės aikštės vyko „Eurovaistinės 10 km bėgimo“ taurės etapas, į kurį sporto entuziastai rinkosi iš visos Lietuvos.

Apie 400 mėgėjų ir profesionalų varžėsi keliose bėgimo rungtyse. Kartu su bėgimo mėgėjais 5 kilometrų trasą įveikė ir daugkartinė Lietuvos futbolo čempionė – Panevėžio „Ekrano“ komanda.

Futbolininkai po šeštadienio rungtynių su Alytaus „Dainava“ vietoj atsistatymo treniruotės prisijungė prie mieste vykusios bėgimo šventės ir kartu draugiškai įveikė 5 kilometrus. Prie žaidėjų, trenerių prisijungė ir jų žmonos, draugės bei būrys klubo sirgalių. Po bėgimo futbolininkai neskubėjo išsiskirstyti, mielai fotografavosi su kitais renginio dalyviais, dalinosi įspūdžiais bei kai kurie liko stebėti ir 10 km varžybų.
Šio renginio dalyviai galėjo bėgti pasirinktą 10 arba 5 kilometrų distanciją. Nesiekiantiems rezultatų, o norintiems smagiai praleisti laiką, vyko 5 kilometrų bėgimas „Fun run“. 500 metrų distancijoje varžėsi patys mažiausi bėgimo mėgėjai – vaikai.

10 kilometrų distancijoje nepralenkiamas buvo šiaulietis Justinas Beržanskis, atstumą įveikęs per 30 minučių ir 48 sekundes. Antrasis liko vilnietis Valdas Dopolskas (31:55), trečias – kėdainietis Aurimas Skinulis (32:04).

Moterų 10 kilometrų bėgime buvo įdomu stebėti dviejų merginų kovą, kurios greta bėgo nuo pat pirmo kilometro. Visgi, čia triumfavo kaunietė Milda Vilčinskaitė (35:11). Trečią kartą 10 km bėgimo taurėje dalyvavusi sportininkė trečią kartą pagerino asmeninį rezultatą ir įveikė pagrindinę konkurentę Vaidą Žūsinaitę iš Alytaus, kuri atsiliko 10 sekundžių ir liko antra (35:21). Trečią vietą moterų bėgime užėmė vilnietė Dainora Masiulienė (46:42). Anot nugalėtojos M. Vilčinskaitės, trasa buvo įdomi, nenuobodi ir tinkanti siekti gero rezultato. Priešingą nuomonę turėjo šiek tiek nusivylusi Vaida Žūsinaitė. Pasak jos, trasa nelengva, su įkalnėmis, dėl to nepavyko pavyti varžovės Mildos ir ji liko antra.

Vyru 5 kilometrų bėgime greičiausias buvo pasvalietis Artūras Meška (15:58). Antras finišavo Regimantas Tarasevičius iš Kauno (16:12), trečias – Simonas Steponavičius iš Šiaulių rajono (16:29). Moterų bėgime 5 kilometrus greičiausiai įveikė Nadežda Roždestvenskaja (19:42). Antra liko Agnė Šukytė (20:59), trečia – Renata Druskytė (21:52).

Šalia lyderių

Kalbant apie panevėžiečių rezultatus, 10 km atstumą pirmas įveikė Dainius Gorskis (35 min. 22 sek., klubas „Sporto pasaulis“), antras mūsų miesto atstovų įskaitoje liko Arminas Čivilis (36 min. 54 sek., klubas „Sporto pasaulis“), trečias Valdas Gudaitis (37 min. 3 sek., triatlono klubas „Darna“).
5 km greičiausiai įveikė audringai žiūrovų palaikomas Panevėžio „Ekrano” futbolininkas Lukas Baranauskas (18 min. 9 sek.), kuris nebuvo linkęs ramiam bėgimui ir absoliučioje įskaitoje užėmė 9-tą vietą. Antras panevėžiečių gretose liko gerai žinomas buvęs stajeris Arūnas Balčiūnas (19 min. 9 sek., „Romantic“), trečias – Evaldas Budrys (19 min. 21 sek., „Eurovaistinė“).

Mano rezultatas - 34 vieta, 9-tas amžiaus grupėje V30 ir 39 min. 55 sek. (9:04.240, 19:24.52, 29:44.567 min.)

Anot Arūno Balčiūno, kuris aktyviu sportinės karjeros metu dalyvaudamas įvairaus rango varžybose išmaišė kone visą Europą, toks renginys buvo būtinas Panevėžiui. Jo manymu, tai šiuolaikiškas, gerai organizuotas, orientuotas į sportuojančiųjų mases bėgimo renginys. Vilniuje, Kaune panašaus pobūdžio bėgimuose dalyvauja keli tūkstančiai žmonių, čia, mūsų mieste, į įvairias distancijas užsiregistravo keli šimtai bėgikų. Tiesa, dalis jų – svečiai iš kitų miestų, tačiau galbūt daugiau nei pusę bėgikų sudarė panevėžiečiai. „Jau keleri metai bėgimo mada plinta Vilniuje, kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tikėkimės, kad tokie renginiai bėgimo bumą sukels ir mūsų mieste“, – vylėsi A. Balčiūnas. „Reikėtų daugiau tokių bėgimų, galėtų panašaus pobūdžio vykti ir rudenį“, – teigė dabar kineziterapeutu ir šiaurietiško ėjimo treneriu dirbantis A. Balčiūnas.
10 km bėgimo taurė startavo balandžio 6 dieną Alytuje, antrasis etapas vyko Kaune. Šiemet šios serijos bėgimai aplankys dar Šiaulius, Vilnių, Palangą ir Klaipėdą.